Banánová plantájová múka 1000g

Kód: 3571
Neohodnotené
€7,04
Skladom (>5 ks)

Banánová plantájová múka je veľmi obľúbená. Je vyrobená zo zelených banánov (Green Plantain). Jej chuť je neutrálna, takže ju môžeme použiť do sladkých aj slaných pokrmov. Môžete ju použiť až 30% z celkového množstva múky v recepte. Múka je prirodzene bezlepková.

Detailné informácie

Podrobný popis

BANÁNOVÁ PLANTÁJOVÁ MÚKA

Bezlepková banánová múka je veľmi chutnou prísadou pri príprave akýchkoľvek pokrmov, pretože má neutrálnu chuť. Obsahuje veľké množstvo vlákniny a minerálnych látok. Banánová múka sa vyrába z ešte zelenkastých banánov, ktoré sa olúpané nasekajú, usušia a rozomelú na múku. Vďaka prirodzenej vláknine nemáte po jej konzumácii pocit ťažkosti. Aj potom, čo je múka tepelne spracovaná, sú v múke uchované nestráviteľné škroby, ktoré nám dodávajú pocit sýtosti dlhú dobu. Je vyrobená zo zelených banánov (Pántago Verde - Green Plantain).

POUŽITIE

Banánová múka má neutrálnu chuť, preto sa dá použiť takmer kdekoľvek. Obľúbená je pri pečení slaných i sladkých dezertov, na obaľovanie, zahusťovanie či na prípravu kaší. Môžete ju použiť až 30% z celkového množstva múky v recepte.

ZLOŽENIE

100% mleté sušené plody banánovníka. (Pántago Verde - Green Plantain)

Pôvod: Ekvádor

Výživové údaje na 100 g:

Energetická hodnota  1490 kJ (353 kcal)
tuky   0,5 g
z toho: nasýtené mastné kyseliny 0,20 g
sacharidy     78,4 g
z toho: cukry   5,44 g
vláknina 9,42 g
bielkoviny   3,97 g
soľ   0,038 g

Soľ je v potravine obsiahnutá v dôsledku prirodzene sa vyskytujúceho sodíka.