Alchemilka všeobecná vňať

Kód: 1267/50G2 1267/500 1267/250 1267/100 Zvoľte variant
Neohodnotené
€18,71 €10,38 €5,79 €2,46 od €2,46
Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Zvoľte variant
Variant

Kontryhel obecný nať má blahodárne liečivé účinky najmä na ženské zdravie a najznámejší je kontryhelový čaj na plodnosť, ktorý ženy pijú pre ľahšie otehotnenie. Toho, čo lieči kontryhel, je viac, ale najväčší vplyv sa pozoruje u ženského pohlavného ústrojenstva.

Detailné informácie

Podrobný popis

Zloženie a účinné látky

Kontryhelová nat má vysoký obsah tříslovin až do 8%. Ďalej je jeho obsah bohatý na hořčiny, silice, flavonoidy, flavóny, isoflavóny, fytosteroly, kyselinu salicylovú, organické kyseliny, hydrolyzovateľné gallotaníny a ellagotaníny.

Účinky kontryhelu obecného

  • menštruačný komfort
  • potláča príznaky menopauzy
  • podpora normálneho stavu kĺbov a svalov
  • celkové osvieženie tela
  • podpora normálneho trávenia
  • používa sa v čajových zmesiach pri redukčnej diéte podľa nariadenia

ES č. 1924/2006 nemôžeme uvádzať zdravotné účinky, preto vyššie uvedené liečivé účinky sú formou tipov našich babičiek a tradičného ľudového liečiteľstva. Nejedná sa o lekárske odporúčanie - vychádzame len z informácií z internetu, ktoré nemusia byť odborné.

Popis a vzhľad

Kontryhel lekársky je bylinou vytrvalou, ktorá bežne dorastá do výšky okolo 30 cm. Poznáme ju podľa lalokovitých tuhých listov, ktoré sú zospodu chlpaté. Kontryhel sa nazýva aj žltozelený pre farbu svojich kvetov. Plod je nažka uzavretá v češuli a pod zemou je tvorený dlhým oddenkom.

Príprava kontryhelu

Túto liečivú bylinu môžete piť ako kontryhelový čaj, ktorý má svetložltý odtieň a príjemnú bylinkovú vôňu. Z kontryhelu sa vyrába aj kontryhelová tinktúra, ktorá sa používa v odporúčanom množstve po kvapkách.

TIP na prípravu čaju: 1 čajovú lyžičku prelejte 250 ml vriacej vody, lúhujte 10 - 15 minút a potom sceďte. Nálev sa pripravuje vždy čerstvý. Pite 1 - 2x denne. Skladujte na suchom a tmavom mieste.

.

Kontryhel použitie

Kontryhel je vhodný pre tehotné ženy v začiatku tehotenstva, pretože pomáha udržať posilnením maternice. Zároveň sa môže piť počas kojenia, pretože podporuje tvorbu mlieka a zavinovanie maternice po pôrode. Kontryhel je možné podávať aj deťom.

Nežiadúce alebo vedľajšie účinky

Nežiadúce ani vedľajšie účinky pri kontryhle obyčajnom nie sú známe, takže ho môžete užívať dlhodobo. Zároveň nie sú zistené žiadne kontraindikácie.

Byliny s podobným účinkom: maliník list, pampeliška koreň, drmek obyčajný, kŕdeľník lučný, ďatelina lúčna.