Angelika lekárska koreň

Kód: 247/50G2 247/500 247/250 247/100 Zvoľte variant
Neohodnotené
€23,25 €11,21 €6,46 €3,71 od €3,71
Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Zvoľte variant
Variant

Angelika lekárska upúta predovšetkým svojim mohutným vzhľadom, pretože dorastá do výšky až 2m. Známa je aj svojim výrazným kvetenstvom, ktoré tvoria zeleno biele husté zložené okolíky s priemerom až 15 cm. Darí sa jej výborne v pôdach bohatých na humus av niektorých krajinách je dokonca cielene pestovaná.
Angelika pôsobí priaznivo na udržanie normálnej činnosti dýchacieho systému. Rovnako má vplyv na normálne trávenie a zdravú chuť do jedla. Podporuje správnu funkciu imunitného systému a vyskúšať by ju mohli aj tí, ktorí chcú mať zdravú pečeň.
Podľa stredovekých herbárov dostala svoje meno po archanjelovi Michalovi, pretože rovnako ako on chránila pred zlom. Ľudovo sa nazýva „rastlina anjelov“.

Detailné informácie

Podrobný popis

Složenie: Angelika lekárska kořen

Príprava: Jednu čajovú lžičku vsypte do 250ml studenej vody, priveďte do varu a nechajte krátko povariť. V zakrytej nádobe nechajte bylinku 10 – 15 minút odstáť a potom sceďte. Odvar sa pripravuje vždy čerstvý. Pite ho 1 – 2 x denne. Skladujte na suchom a temnom mieste.

Nezľaknite sa, ak sa vaše objednané bylinky budú vizuálne líšiť od tých, ktoré vidíte na fotografii. Či už vám bylinky prídu rezané alebo v celku, ich účinky, kvalita ani vôňa sa nelíšia. Všetko je pripravované so starostlivosťou a láskou.