Bříza bělokorá list

Kód: 1381/50G2 1381/500 1381/250 1381/100 Zvoľte variant
Neohodnotené
€8,29 €4,54 €3,29 €1,63 od €1,63
Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Zvoľte variant
Variant

Bříza prináša liečivé účinky vo forme podpory normálneho trávenia, zdravia kĺbov a mnoho ďalších účinkov. Čaj z břízy je obľúbený pre svoje detoxikačné účinky, odvar je vhodný zase v starostlivosti o vlasy a obklady z břízy využijete na rôzne kožné problémy.

Detailné informácie

Podrobný popis

Zloženie a účinné látky

List obsahuje v listoch flavónové glykozidy, silice, pryskyřice, třísloviny, vitamín C, karotény, organické kyseliny, saponíny, minerálne látky, betulalbín, olej, cukor a fytoncidy. Brest ako celok obsahuje taktiež horčiny, třísloviny, silice, pryskyřice, vitamín C a saponíny.

Účinky 

  • lieči ochorenia obličiek
  • vhodný na opuchy pôsobí proti reumatizmu a reumatoidnej artritíde
  • pôsobí na ochorenia srdca a znižuje cholesterol
  • podporuje rast vlasov a pružnosť,
  • pôsobí proti lupinám
  • vhodný na osteoporózu (zriedenie kostí)
  • na ochorenia slinivky a sleziny
  • má diuretický účinok

v súlade s nariadením ES č.1924/2006 nemôžeme uvádzať zdravotné účinky, preto vyššie uvedené liečivé účinky sú formou tipov našich babičiek a tradičného ľudového liečiteľstva. Nejedná sa o lekárske odporúčanie - vychádzame len z informácií z internetu, ktoré nemusia byť odborné. Popis a vzhľad Brest biely je opadavý listnatý strom s bielocerveným kmeňom, ktorý je veľmi nenáročný a rastie bežne na európskom kontinente. Dorastá do výšky okolo 25 metrov. Koruna stromu má oválny tvar a listy sú trojuholníkové až vajcovité, ktoré sa smerom von zužujú.

Príprava 

List břízy bělokoré sa najčastejšie užíva vo forme nálevu ako liečivý čaj z brestu. Zvonka je možné užívať odvar z brestu ako obklady alebo vo forme sedacích kúpeľov. Veľmi obľúbený je brest v kozmetike, kde našiel uplatnenie vo vlasových prostriedkoch.

TIP na prípravu čaju: 1 čajovú lyžičku prelejte 250 ml vriacej vody, lúhujte 10 - 15 minút a potom sceďte. Nálev sa pripravuje vždy čerstvý. Pite 1 - 2x denne. Skladujte na suchom a tmavom mieste.

Použitie

Breza bela sa nesmie užívať počas tehotenstva, pretože obsahuje saponíny, ktoré môžu spôsobiť rozklad červených krviniek. Breza sa pridáva do detských urologických čajov, takže deti od 1 roka môžu užívať túto bylinu v menšom množstve.

Nežiadúce účinky alebo vedľajšie účinky

Kontraindikácie brezy sú známe v prípade, že máte opuchy spojené s nedostatočným fungovaním obličiek a srdca. Nežiadúce a vedľajšie účinky nie sú známe, ak je dodržaná presná denná dávka.

Byliny s podobným účinkom: koreň ostružiny, sladký drievko, liečivý zlatobýľ, jaseň

Ďalšie názvy (byliny): Latinský názov Betula pendula