Čučoriedka brusnice vňať

Kód: 1393/50G2 1393/500 1393/250 1393/100 1393/50G Zvoľte variant
Neohodnotené
€9,96 €5,38 €3,29 €2,04 €1,46 od €1,46
Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Zvoľte variant
Variant

Čučoriedka brusnice vňať je veľmi vzácnou liečivou bylinou, rovnako ako jej jedlé plody. Pôvodne pochádza brusnica čučoriedka z Ázie, ale v dnešnej dobe je rozšírená táto obľúbená bylina po celej Európe. Účinky čučoriedky na zdravie človeka sú neoceniteľné.

Detailné informácie

Podrobný popis

Zloženie a účinné látky čučoriedky

Čučoriedka vňať obsahuje flavonoidy, triesloviny (asi 11%), glukokiníny, organické triesloviny, tanín, éterické oleje, sliz, živicu a myrtillín. Plody čučoriedky brusnice obsahujú kyselinu jablčnú, citrónovú, benzoovú a suxinicovú.

 

Liečivé účinky čučoriedky

  • udržuje zdravú hladinu cukru v krvi
  • na zdravé trávenie
  • pre zdravú črevnú peristaltiku
  • normálna činnosť cievnej sústavy
  • pre zdravý zrak a kĺby
  • na kŕčové žily

podľa nariadenia ES č.1924/2006 nemôžeme uvádzať zdravotné účinky, preto vyššie uvedené liečivé účinky sú formou tipov našich babičiek a tradičného ľudového liečiteľstva. Nejedná sa o lekárske odporúčanie - vychádzame iba informácií z internetu, ktoré nemusia byť odborné.

Popis a vzhľad
Čučoriedka brusnice je malý listnatý krík, na ktorý narazíte v lese v súvislom poraste zvanom čučoriedky. Kríky majú drobné listy vajcovitého tvaru s ružovkastými až zelenkastými kvetmi v čase kvety. Plodom sú čierno modré bobule.

Príprava vňate čučoriedky
Listy čučoriedky brusnice sa môžu využívať hojne na prípravu bylinného čaju. Z plodov čučoriedky sa zase pripravujú rôzne prírodné šťavy. Pripravený odvar z čučoriedky využijete aj ako kloktadlo na výplachy ústnej dutiny alebo ako obklad pri kožných problémoch.

TIP na prípravu čaju: 1 čajovú lyžičku prelejte 250 ml vriacej vody, lúhujte 10 - 15 minút a potom sceďte. Nálev sa pripravuje vždy čerstvý. Pite 1 - 2x denne. Skladujte na suchom a temnom mieste.

Použitie

Dlhodobé užívanie čučoriedky vňate nie je odporúčané. Nie je vhodné pre deti do 3 rokov. Tehotné ženy môžu tento čaj piť bez väčších obáv. Neodporúča sa piť čaj z čučoriedkovej vňate po 17 hodine, pretože má močopudné účinky.

Nežiaduce alebo vedľajšie účinky

Nie sú známe prípady nežiaducich účinkov ani kontraindikácie s liekmi ani v tehotenstve a pri dojčení. Dlhodobé užívanie vo veľkom množstve môže viesť k chronickej otrave. Pokiaľ pijete maximálne 3 čajové šálky denne, potom sa žiadne nežiaduce účinky nedostavia.

Byliny s podobným účinkom: púpava koreň, harmanček kvet, ženšen červený koreň, železník vňať

Ďalšie názvy (bylinky): Latinský názov Vaccinium myrtillus

Výrobca: Predajnabylin.sk


Aj keď sa venujeme aktualite informácií o našich výrobkoch, výrobné predpisy sa priebežne menia, a tak sa môžu meniť zloženie, obsah živín, alergény alebo dietetické informácie. Vždy preto odporúčame prečítať etiketu pred použitím výrobku.