Jmelie biele nať

Kód: 1285/50G2 1285/500 1285/250 1285/100 Zvoľte variant
Neohodnotené
€6,63 €3,71 €3,29 €1,63 od €1,63
Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Zvoľte variant
Variant

Jmelí bílé nať je rostlinou, která rosBiele brezy (latinsky Viscum album) je rastlina, ktorá parazituje na stromoch a získava od nich vodu a živiny. Účinky a vlastnosti bieleho brezy sa líšia podľa toho, na ktorom strome rástlo. Najvhodnejšie je sušené jmelí z jablone, hlohu, jedle, borovice alebo smreka.te jako parazit na stromech, ze kterých získává vodu a živiny. Účinky a vlastnosti jmelí se liší podle toho, na kterém stromě rostlo. Nejvhodnější je sušené jmelí z jabloně, hlohu, jedle, borovice nebo smrku.

Detailné informácie

Podrobný popis

Zloženie a účinné látky

Biele jmelie, alebo viscum album, obsahuje hlavne lektíny, pryskyřice, alkaloidy, cholin, acetylcholin, flavonoidy, histamín, triterpeny, organické kyseliny, aminokyseliny, fenolové zlúčeniny a mnoho ďalších látok.

Účinky jmelia

  • podporuje normálnu činnosť kardiovaskulárneho systému
  • proti zvápenateniu tepien ovplyvňuje hladinu lipidov v krvi
  • antioxidant
  • podporuje prirodzenú obranyschopnosť

podľa nariadenia ES č. 1924/2006 nemôžeme uvádzať zdravotné účinky, preto vyššie uvedené liečivé účinky sú formou tipov našich starých mám a tradičnej ľudovej medicíny. Nejedná sa o lekárske odporúčanie - vychádzame iba z informácií z internetu, ktoré nemusia byť odborné. Popis a vzhľad Jmelie je stále zelená rastlina, ktorá rastie ako poloparazit na ihličnatých i listnatých stromoch. Rastie vo forme polokulovitého zväzku a dorastá až do veľkosti 1 metra. Jeho listy majú jazykovitý tvar a zväzky sú zdobené bielymi lepkavými bobuľami.

Príprava bieleho jmelia

Biele jmelie sa pripravuje ako liečivý čaj, ale nedoporučuje sa pripravovať odvar, pretože varením sa strácajú účinné látky. Jmelie sa ďalej využíva na tinktúry, prášok, macerát a pridáva sa aj do kozmetických prípravkov.

TIP na prípravu čaju: 1 čajovú lyžičku prelejte 250 ml vriacej vody, lúhujte 10 - 15 minút a potom sceďte. Nálev sa pripravuje vždy čerstvý. Pite 1 - 2x denne. Skladujte na suchom a tmavom mieste.

Jmelí biele použitie

Bylinka jmelí biele sa nedoporučuje užívať v období tehotenstva, pretože obsahuje tyramín, ktorý môže vyvolať detské stavy. Nie je vhodné užívať pri dojčení a nie je tiež vhodné podávať čaj z jmelí deťom.

Nežiadúce alebo vedľajšie účinky

Jmelí biele je liečivou bylinou na choroby, u ktorých je nutné lekársky prehliadku. Preto je odporúčané pred užívaním drogy konzultovať so svojím lekárom. Jedovaté zložky jmelí nie sú telom prijímané z čaju alebo plodov, ale aj napriek tomu je nutné dodržiavať odporúčané množstvo.

Byliny s podobným účinkom: lipa kvet, hloh kvet, ľubovník bodkovaný nať, oliva list, nechtík lekársky kvet, potočnica nať

Ďalšie názvy (bylinky): Latinský názov Viscum album