Klitória ternatská kvet

Kód: 5478/50G2 5478/250 5478/100 5478/50G Zvoľte variant
Neohodnotené
€103,96 €28,29 €12,04 €7,04 od €7,04
Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Zvoľte variant
Variant

Klitória ternatská je rastlina motýlieho hrachu a pochádza z Indonézie, Indie a Malajzie. Dnes sa pestuje aj v ďalších zákutiach sveta. Najpozoruhodnejšou časťou klitórie je kvet tmavo modrej farby, ktorý svojím tvarom pripomína ženské pohlavie. Samotná vytrvalá bylina vyzerá ako krík s tmavo zelenými eliptickými listami. Plody sú ploché struky, ktoré obsahujú niekoľko semien. Zo sušených kvetov klitórie si môžete pripraviť chutný čaj, zároveň roztancovať nejeden z vašich pripravených pokrmov. Záleží už na vašej fantázii, ako si s nádherne tmavo modrými kvetmi poradíte.

Detailné informácie

Podrobný popis

Jedlé sušené kvety klitórie ternatskej sú určené na potešenie vašich chuťových pohárikov. Sú vo vašich pripravených pokrmoch nielen milým, ale aj chutným a oku lahodiacim doplnkom. Krásne vyniknú aj v rôznych drinkoch a nápojoch, alebo ho oceníte ako chutný čaj. Pokiaľ si z kvetov budete chcieť pripraviť čaj, potom jednu až dve čajové lyžičky prelejte 1/4 litrom horúcej vody (tesne pod bodom varu), nechajte v zakrytej nádobe 5 - 10 minút odstáť a sceďte. Nálev sa pripravuje vždy čerstvý. Pite 1 - 2 x denne. Pre intenzívnejšiu modrú farbu môžete do hotového čaju pridať pár kvapiek citrónovej šťavy. Skladujte na suchom a temnom mieste.

Nezľaknite sa, ak sa vaše objednané bylinky budú vizuálne líšiť od tých, ktoré vidíte na fotografii. Či už vám bylinky prídu rezané alebo v celku, ich účinky, kvalita ani vôňa sa nelíšia. Všetko je pripravované so starostlivosťou a láskou.

Podľa súčasnej Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 nemôžeme uvádzať zdravotné účinky bylín.