Lněný olej lisovaný za studena 500ml RAW

Kód: 950
Neohodnotené
€7,04
Skladom (>5 ks)

Ľanový olej lisovaný za studena - produkujeme čerstvý, panenský olej bez filtrácie, a teda s lignanmi, aby bola zachovaná maximálna kvalita. Ľanové semienko je zdrojom nevyhnutných (esenciálnych) mastných kyselín. Ľanový olej pomáha v prevencii srdcových ochorení, udržuje zdravú kožu, nechty a vlasy. Môže byť užitočný pri neplodnosti, impotencii, menštruačných kŕčoch a endometrióze. Môže pomáhať zmierňovať nervové choroby a pomáha pri zápche a divertikulózach.


Detailné informácie

Podrobný popis

Ľanový olej - panenský: Viac informácií
Produkujeme čerstvý, panenský olej bez filtrácie a teda s lignanmi. Aby bola zachovaná maximálna kvalita, lisujeme ľanové semienka až po nazhromaždení objednávok (väčšinou jedenkrát týždenne) a následne zasielame Vám - klientom.

Takto vyrobený olej po vylisovaní okamžite plníme do tmavého plastového obalu (tento obal je úplne zdravotne nezávadný a má farmaceutickú certifikáciu) z dôvodu prepravy a uchovávame v chlade a tým sa maximálne snažíme o jeho minimálnu oxidáciu. Preto je zachovaný jeho maximálny prírodný stav a čerstvosť. Z toho dôvodu náš olej obsahuje zvyšok sedimentu, ktorý však nie je na závadu.

Olej nie je vhodné pred konzumáciou zahrievať, a do pokrmov treba ho pridávať až nakoniec, ideálne po pridaní a spracovaní ostatných surovín. Na zachovanie kvality je nutné ho skladovať v tme a chlade, najlepšie v chladničke.

Ľanové semienko (olej) - pôsobenie a účinky

Ľanové semienko je zdrojom nevyhnutných (esenciálnych) mastných kyselín – tukov a olejov dôležitých pre zdravie, ktoré si telo nedokáže samo vytvoriť. Jednoznačne sa jedná o esenciálnu mastnú kyselinu, ktorá je prioritne obsiahnutá v ľanovom semienku - omega-3 - kyselina alfa-linolénová. Ľanové semienko obsahuje tiež omegu-6 mastnú kyselinu, ale približne jednu tretinu voči nenasýtenej mastnej kyseline omega-3. Realita v bežnom stravovaní je až 20:1 v prospech omegy-6. Avšak iIdeálny pomer spotreby omega 3 a 6 je 1:1 až 1:3. A v tom tkvie zásadný prínos ľanového oleja, ktorý je schopný narovnať správny príjem týchto nenasýtených mastných kyselín.

Navyše nefiltrovaný ľanový olej poskytuje lignany, ktoré majú priaznivé účinky na rôzne hormóny a môžu pomáhať v boji proti rakovine, baktériám, vírusom a plesniam. Ľanové semienko obsahuje až 100-krát viac lignanov ako akékoľvek iné rastlinné produkty. Ľanový olej znižuje cholesterol a tým chráni pred srdcovými chorobami. Rovnako môže byť prospešný pri angine pectoris a vysokom krvnom tlaku. Môže tiež uľahčovať prenos nervového vzruchu, a preto je užitočný pri zníženej citlivosti a pálčivých pocitoch rovnako ako pri chronických mozgových poruchách, ako je Alzheimerova choroba. Ľanový olej zvláčňuje stolicu a preto je vhodný na liečbu zápchy a ťažkostí pri divertikulóze čriev. Ľanový olej pomáha zlepšovať stav sliznice maternice a tým môže ovplyvniť niektoré formy neplodnosti. Pre svoje protizápalové účinky môže ľanový olej zmierniť menštruačné bolesti a bolesti pri fibrocystóze prsníkov. Ľanový olej môže tiež pomôcť s liečením mužskej neplodnosti a pri prostatických problémoch.

Odporúčané dávkovanie ľanového oleja

Najľahšie je užívať ľanový olej v preventívnej dávke, ktorá sa odporúča od jednej lyžičky do jednej lyžice raz denne.

Ako ľanový olej užívať

Ľanový olej užívajte s potravinami obsahujúci síru - jogurt, tvaroh... Ľanový olej sa musí vždy konzumovať spolu s potravinami bohatými na bielkoviny, ktoré obsahujú síru (syry, orechy, cibuľa, pór, cesnak, pažítka). Najlepšia kombinácia je cottage cheese, tvaroh alebo jogurt. Prečo? Tuky sa stanú vo vode rozpustné len vtedy, ak sa zlúčia s bielkovinami, čím sa zvýši ich vstrebateľnosť. Pokiaľ sa toto neuskutoční, mnohé životne dôležité funkcie sa oslabia, ba až poškodia. Telo za neprítomnosti síry olej nerozloží na formu rozpustnú vo vode, takže ľanový olej skôr škodí než lieči. Ako prvé poklesne zásobovanie organizmu dostatočným množstvom kyslíka.

Krajina pôvodu: Česká republika

Zloženie: ľanový olej

Objednávky: Olej je lisovaný zhruba raz až dvakrát za týždeň, teda po nahromadení viacerých objednávok. Je to z toho dôvodu, aby bola zachovaná jeho najvyššia kvalita a čerstvosť.

Preprava: Všetky naše oleje o objeme 500 - 1000 ml z dôvodu prepravy plníme do plastových lekárenských liekoviek s atestom na zdravotnú nezávadnosť viď. príloha k produktu.

Skladujte na suchom a temnom mieste.