Pestrecový olej lisovaný za studena 500ml RAW

Kód: 956
Neohodnotené
€6,49
Skladom (>5 ks)

Pestrecový olej lisovaný za studena je jedlý rastlinný olej jednodruhový. 100% čistý olej vyrobený lisovaním plodov pestreca za studena. Olej neobsahuje konzervanty a farbivá. Konzumuje sa 1 čajová lyžička 2x denne. Certifikát vľavo, po nabehnutí kurzora sa zväčší.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pestrec mariánsky (Silybum marianum L.) je jednoročná rastlina, ktorá rastie predovšetkým v Afrike, v oblasti rieky Nílu. V Afrike je táto rastlina s bodľavými listami veľmi obľúbená a používa sa ako na lekárske účely, tak pre vysoký obsah oleja, ktorý sa lisuje zo semien.

Pestrec ale obsahuje navyše aj látku silymarín, ktorá má blahodárne účinky na pečeň. Táto aktívna látka sa dokáže viazať na membrány pečeňových buniek a tým napomáha k normálnej činnosti pečene, ich prečisteniu, zlepšeniu cholerézy a tým aj práce žlčníka.

Pestrecový olej sa získava za studena zo semien rastliny, ktoré obsahujú až 22 % tejto cennej látky. Olej obsahuje 46-65% kyseliny linolovej, 15-25% kyseliny olejovej a 7-12% kyseliny palmitovej. Okrem toho sa v ňom nachádza ale aj chlorofyl, karotenoidy, tokoferoly, vitamín E, fosfolipidy a už spomínaný silymarín.

Použitie
Olej je vhodný ako do studenej kuchyne do šalátov a zálievok, ale možno ho používať aj samostatne na posilnenie pečene.

Nutričné hodnoty na 100 g
Energia: 3696 kJ / 882 kcal; Bielkoviny: 0 g; Sacharidy: 0 g; Tuky: 99.9 %.

Zloženie tukov
Kyselina linolová: 46-65%; Kyselina olejová: 15-25 %; Kyselina palmitová: 7-12%.

Dávkovanie
2 čajové lyžičky denne.

Skladovanie
Skladujte na temnom a chladnom mieste.

Krajina pôvodu
Česká republika

Obsah
500 ml