Ruža zlatá Corolla

Kód: 2465/100 2465/250 2465/251 2465/50G Zvoľte variant
Neohodnotené
€59,95 €16,95 €8,49 €2,49 od €2,49
Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Zvoľte variant
Variant

Ruže, známe všetkým, sú symbolom krásy, lásky a vášne. V mnohých kultúrach boli považované za božský kvet. Rastú samovoľne na okrajoch lesov, na medziach, pri lesných cestách, ale predovšetkým sa vysádzajú v parkoch a záhradách, aby potešili oko a rozmaznávali svojou vôňou. Nie každý však vie, že puky ruží sú jedlé.

Detailné informácie

Podrobný popis

Podrobný popis

Iba správne usušené puky ruží si zachovajú svoju očarujúcu intenzívnu farbu. Vďaka svojmu vzhľadu budú elegantnou ozdobou tort, tort, zákuskov alebo aj hlavných jedál. Taký prízvuk zdôrazní atmosféru akejkoľvek oslavy alebo pomôže vyjadriť pocity milovanej osobe. Šišky, hoci sušené, napriek tomu zahalia zmysly svojou ružovou vôňou a príjemnou chuťou.

Zdravotné využitie:

Pri silných menštruačných bolestiach sa odporúča výluh z ružových púčikov s prídavkom červeného vína. Samotný nálev pomáha riešiť prechladnutie, je plný vitamínov. Siahnuť po ňom môžete po ťažkom jedle pre zlepšenie trávenia a zbavenia sa nadúvania. Oplatí sa ho piť v čase zníženej imunity. Puky ruží pridávané do kúpeľa sú prírodnou aromaterapiou – pomôže vám upokojiť sa, nabrať silu, ale aj blahodárne pôsobí na pokožku.

Ako vyrobiť ružový olej?

Pridajte olivový alebo mandľový olej do pohára tesne naplnené ruží. Všetky suroviny zmiešame vareškou a necháme asi 6 týždňov odležať. Ste pripravení použiť svoj kúzelný lektvar!

Ako pripraviť medovo-ružový čaj?

Zmiešajte med s ružovými lístkami a nechajte 6 týždňov na tmavom mieste. Potom si uvarte svoj obľúbený čaj a oslaďte ho medom s príchuťou ruže. Okvetné lístky ruží odporúčame pridávať aj do iných čajov: čiernej, zelenej alebo červenej. Určite to prinesie jedinečné chuťové kompozície.

Pokiaľ si z kvetov budete chcieť pripraviť čaj, potom jednu až dve čajové lyžičky prelejte 1/4 litrom horúcej vody (tesne pod bodom varu), nechajte v zakrytej nádobe 5 - 10 minút odstáť a sceďte. Nálev sa pripravuje vždy čerstvý. Pite 1 - 2 x denne. Skladujte na suchom a temnom mieste.

Nezľaknite sa, ak sa vaše objednané bylinky budú vizuálne líšiť od tých, ktoré vidíte na fotografii. Či už vám bylinky prídu rezané alebo v celku, ich účinky, kvalita ani vôňa sa nelíšia. Všetko je pripravované so starostlivosťou a láskou.

Podľa súčasnej Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 nemôžeme uvádzať zdravotné účinky bylín.