Sušené jahody natural 100g

Kód: 6735
Neohodnotené
€7,59
Skladom (>5 ks)

Sušené jahody sú skvelým doplnkom každého dezertu alebo snacku. Naše jahody sú plné intenzívnej ovocnej chuti a majú jemnú konzistenciu, ktorá je chrumkavá a ľahko sa rozpadá. Vyskúšajte ich samy alebo ich pridajte do sušených ovocných zmesí a dezertov pre extra chuť a nutričný prínos.

Detailné informácie

Podrobný popis

Zloženie: sušené jahody 100%

Výživové hodnoty na 100 g:
Výživová hodnota: 1200 kJ/ 286 kcal
Tuky: 3,7 g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,3 g
Sacharidy: 50,9 g z toho cukry: 50,6 g
Vláknina: 15,1 g
Bielkoviny: 7,6 g
Soľ: 0 g

Účinky: sušené jahody sú lahodnou a zdravou alternatívou k čerstvým jahodám. Tieto plody sú sušené, aby sa odstránila voda a zvýšila sa ich trvanlivosť. Sušené jahody sú bohaté na vitamín C a antioxidanty, ktoré pomáhajú chrániť telo pred škodlivými látkami. Obsahujú aj vlákninu, draslík a horčík.

Použitie: sušené jahody môžete konzumovať samostatne alebo si ich pridať do cereálií, kaší, tort a šalátov. Sú vhodné aj ako ozdoby pokrmov, obzvlášť tých sladkých. V neposlednom rade môžu byť použité na pridanie chuti do džemov a marmelád.

Vyskúšajte recept na sušené jahody s čokoládou. Rozpáľte vodný kúpeľ a roztavte čokoládu. Nasypte sušené jahody do misy a zalejte ich roztavenou čokoládou. Nechajte stuhnúť a posypte jahodami. Ihneď môžete podávať.

Zaradenie: sušené ovocie

Krajina pôvodu:

Spôsob balenia: vákuovo balené (pri preprave môže dôjsť k rozvákuovaniu, ktoré neovplyvní kvalitu ovocia).